Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku

fot. ZDM

Z utrudnieniami kierowcy muszą się liczyć między innymi na Minikowie, Krzesinach czy na Górnym Tarasie Rataj.

Od 2 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. w związku z budową telekomunikacyjnej linii kablowej wraz z przyłączami, zamykane będą kolejne krótkie odcinki chodników i poboczy ulic na Minikowie. Prace obejmą ulice: Ożarowską, Minikowo, Oświęcimską, Dęblińską, Kozienicką, Warecką, Puławską, Olkuską, Przedborską, Żeglarską i Jędrzejowską. Poza godzinami szczytów komunikacyjnych możliwe są miejscowe zwężenia jezdni w rejonie bieżących prac, a ruch może odbywać się po płytach. Zachowany zostanie dojazd i dojście do posesji - informuje ZDM.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Również od 2 grudnia do 31 marca 2020 r. w związku z budową kanalizacji, zwężane etapami mogą być fragmenty jezdni i pobocza ul. Rudzkiej. Jak zapewnia ZDM utrzymany zostanie dostęp do posesji.

Z utrudnieniami od poniedziałku muszą się też liczyć kierowcy w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Wichrowej, gdzie trwać będzie budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W pierwszym etapie zamknięty zostanie pas do skrętu w lewo na dojeździe do ul. Wichrowej z ul. Dąbrowskiego, a ruch we wszystkich kierunkach jezdnią zjazdową z ul. Dąbrowskiego odbywać się będzie prawym pasem - informuje ZDM. W drugim etapie zamknięty zostanie prawy pas dojazdowy do skrzyżowania z ul. Wichrową oraz fragment pasa ul. Wichrowej w kierunku południowym od skrzyżowania. Ruch we wszystkich kierunkach jezdnią zjazdową z ul. Dąbrowskiego odbywać się będzie lewym pasem. Ruch na objętym pracami odcinku ul. Wichrowej w kierunku południowym odbywać się będzie czasowo pasem do jazdy w kierunku północnym. Utrzymany zostanie ruch pieszy i rowerowy - dodaje.

Od jutra zmieni się też organizacja ruchu na Górnym Tarasie Rataj. W poniedziałek, 2 grudnia, drogowcy rozpoczną prace na kolejnym - północnej jezdni ul. Chartowo, na odcinku od ul. Piaśnickiej do ul. Wiatracznej. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Przypominamy też, że do 9 grudnia potrwają prace w związku z budową przyłączy kanalizacyjnych na ul. Rymanowskiej. Szczegóły tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
25.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro